Чеський та японський бісер 15/0

Універсальним та найпоширенішим розміром чеського бісеру є 10/0. Його знають всі, хто хоч раз вишивав картину бісером або створював бісерні джгути чи інші прикраси. Відштовхуватися в огляді будемо саме від цього розміру бісеру.

Чеський бісер 10/0 має округлу форму, як у бублика, гарно калібрований та коштує небагато у порівнянні зі своїми аналогами японського виробництва. Менші розміри чеського бісеру - 11/0, 12/0, 13/0...15/0 за формою також схожі на 10/0. Дрібніші форми бісеру використовуються зазвичай для плавного зменшення розміру виробу. Наприклад, при вишивці кабошону, щоб надійно закріпити камінь, використовують менші розміри бісеру, ніж основні у вишивці, і таким чином стягують вишивку навколо кабошона.

Менш поширеним за чеський, але не менш популярним, є бісер японського виробництва - Toho i Miyuki. За формою цей бісер відрізняється від чеського. Він схожий ніби на порізані трубочки, завдяки чому вироби з японського бісеру виглядають більш монолітними та акуратними.
А от розміром чеський та японський бісер відрізняються не завжди. Це можна побачити на фото:Preciosa 15/0 та Toho 15/0, Preciosa 12/0, Preciosa 11/0 та Miyuki Round Rocailles 11/0, Preciosa 10/0


Як бачимо, бісер Miyuki та Preciosa 11/0 майже однакового розміру, а от бісер Toho та Preciosa 15/0 за розміром зовсім різні.

Для наглядності нанизали на голку бісер Preciosa 10/0, Toho 15/0 та Preciosa 15/0.Намистинки збоку


Тут гарно видно і різні форми, і різні розміри бісеру. Порівняємо Miyuki RR та Preciosa 11/0Miyuki Round Rocailles 11/0, Preciosa 11/0 та Preciosa 12/0


І, доречі, про голку! Просто незамінною при роботі з Toho 15/0 є ось ця і подібні до неї голки з великим вушком.Голка з великим вушком


Її відмінність від звичайних голок полягає в тому, що вона не має вушка, через яке часто не проходить бісер 15/0. Ця голка складається з двох спаяних між собою дротиків, з двох кінців гостра, і сама є суцільним вушком. При наборі дрібної п'ятнашки на цю голку бісер майже не відбраковується з тієї причини, що не проходить через вушко.
Але якщо для роботи з Toho 15/0 підійде будь яка з голок з великим вушком, то для роботи з Preciosa 15/0 треба вибрати найтоншу з них!

Таким чином, підсумовуючи, можна дати однозначну відповідь. Бісер Toho та Preciosa 15/0 не є взаємозамінними. Вони зовсім різні і за формою, і за розміром. Вони зовсім по-різному виглядатимуть у виробі. Але обидва ці бісери варті вашої уваги, бо обидва можуть стати ювелірним підписом у вашій роботі.

 

15.02.2019

   Можливо, вас зацікавить

Голка з великим вушком 57мм ГБ04

Голка з великим вушком 57мм ГБ04

Ціна вказана за 1 штуку. Довжина голки 57 мм, товщина 0,3 мм. Використовується в роботі з бісером. Л..

34.99 грн.