Пряжа чистововняна Северяночка


Виробник пряжі Северяночка це Чернігіввовна. Вони спеціалізуються на виготовленні пряжі зі 100% вовни.


Етикетка виробника


Деякі види цієї пряжі фарбовані, деякі - нефарбовані. Але давайте трошки детальніше поговоримо про саму пряжу.

Пряжа фасується виробником в пасма, в кожному пасмі 200г/500 м. Пакується в пакети по 1 кг.


Пасма Северяночка


Оскільки пряжа Северяночка виготовлена з натуральної овечої вовни, то деякі її види містять незначну кількість костри, яка в процесі плетіння обсипається. Світлі і нефарбовані види пряжі костри майже не містять. Доречі, деякі кольори вовни у виробника називаються за назвою порід овець, - сараджинська, каракуль, гірсько-карпатська та цигай. Пряжа цигай і гірсько-карпатська майже ідентичні за кольором, але відрізняються на дотик. Нитка цигай більш м'яка і тонка, ніж гірсько-карпатська.


Каракуль


Гірсько-карпатська


Сараджинська


Цигай


Окремо хотілось би виділити фарбовані види пряжі. Це синя, карамельна, червона, темно-бузкова, бірюзова та зелена пряжа. Здавалось би, що особливого може бути в фарбованій вовні? Але кольори просто неймовірні! Дивишся на них і уявляєш, яка чудова жилетка буде карамельного, а тепле платтячко темно-бузкового кольору. А синє пальто! Ті, хто вже бачив ці кольори, мене зрозуміють. 


Темно-бузкова


СиняЧервона


Пряжа Северяночка з вовни дуже гарно виглядає у виробі. Але такий виріб краще носити не до тіла. Ну, виключення хіба що зимові шкарпетки. А от светрики, штанці, шарфики будуть "кусатися". Краще надягати їх поверх іншого одягу. Як, наприклад, жилетки. Проте, у відгуках в інтернеті можна знайти інформацію, як зменшити "кусючість" чистої вовняної пряжі. З досвіду різних майстринь можна зрозуміти, що дуже допомагає прання пряжі або готового виробу у воді з кондиціонером-пом'якшувачем для тканин. Тоді виріб стає більш м'яким і майже не "кусається". 

При в'язанні одягу з вовняної пряжі Северяночка також треба враховувати, що після прання готова річ дасть усадку. Деякі майстрині радять спочатку випрати пасма вовни, а вже потім плести з них одяг. Тоді пряжа набуває свого постійного стану і в цьому випадку після прання готового одягу усадки вже не буде.

На момент нашої першої закупки в наявності було 17 кольорів пряжі, всі вони представлені на нашому сайті. Ціна дуже приємна як для такої якості.

18.01.2019